Form Doldurun
X
Form Doldurun Sizi Arayalım

Hakkımızda

Toraman İlk Yardım Eğitim Birimi

Image

Toraman İlk Yardım Eğitim Birimi, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliği dahilinde “İlkyardım Eğitimleri ve İlkyardımcı Sertifikası” vermeye yetkili bir kuruluş olarak toplumda ilkyardım bilincinin geliştirilmesi, ilkyardım eğitimi almış kişilerin sayısının artırılması ve konuya gereken duyarlılığın gösterilmesi amacıyla ilkyardım konusunda eğitimler vermektedir.

Olası bir kaza anında bilinçli bir yaklaşım sergileyebilmek için somut karar ve hareketler önemlidir. Ancak ilkyardım eğitimi almamış kişilerin, ilkyardım uygulamalarında bulunmaları sakıncalı sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle ilkyardım uygulayacak olan kişilerin, mutlaka ilkyardım eğitimi almış olmaları, öncelikli amaçlarının kişilere zarar vermemek olduğunu bilmeleri önemlidir.

Bilinçli yapılan ilkyardım müdahaleleri, ev ve işyerlerindeki kazalarda, trafik kazaları ve doğal afetlerde yaşamın sürdürülmesinde, sakatlanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynayacaktır.

Toraman İlk Yardım Eğitim Birimi’nin en değerli varlığı deneyimli, çalışkan, kendine ve işine saygılı, iyi yetişmiş insan kaynağıdır. Bu kaynağı en etkin, en verimli şekilde değerlendirerek Temel İlk Yardım Eğitimii sürekli iyileştirmek ve geliştirmek temel amacımızdır.